Niechorze


Nadbałtyckie Niechorze, położone w pasie Wybrzeża Rewalskiego w województwie zachodniopomorskim, wyrobiło sobie markę jednego z najciekawszych kurortów wypoczynków nad morzem w Polsce. I jest to opinia jak najbardziej zasłużona. Do zachwycających krajobrazów i typowo morskich aktywności, dochodzi tutaj mnóstwo najróżniejszych atrakcji. Monotonia i znużenie – to pojęcia odpoczywającym w Niechorzu turystom kompletnie nieznane.

Naturalnie najsilniejszym magnesem Niechorza są szerokie, piaszczyste plaże. O jakości miejscowych kąpielisk najlepiej świadczy fakt, iż systematycznie otrzymują prestiżowy certyfikat Błękitnej Flagi. Dodatkowym plusem jest obecność malowniczej przystani rybackiej.

Charakterystycznym punktem na mapie Niechorza jest 45-metrowa latarnia morska. Oczywiście nie brakuje na niej tarasu, z którego rozpościerają się zapierające dech w piersiach panoramy. Warto nadmienić, że tuż obok działa – zwykle do pierwszych dni października – pełna egzotycznych owadów, niezwykle barwna Motylarnia. Z kolei miłośnicy rodzimej przyrody będą poruszeni pięknem jeziora Liwia Łuża i rezerwatu, który utworzono wokół akwenu.

Kolejnym interesującym, godnym uwagi miejscem do odwiedzenia są zabytkowa zagroda chłopska oraz niechorskie Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Poza statycznymi eksponatami – wśród nich m.in. wyłowiony z morskich toni oktant do nawigacji czy rzadko spotykany rekin bałtycki – można liczyć na pomysłowe prelekcje. Koniecznie trzeba też zobaczyć ruiny kościółka w Trzęsaczu. To całkiem niedaleko od Niechorza, a w podróż można wyruszyć świetnym pociągiem retro, czyli Nadmorską Koleją Wąskotorową.

Rzecz jasna Niechorze i jego najbliższe okolice dysponują również stosunkowo rozbudowaną ofertą rozrywkową. Właściwie co sezon zatrzymuje się tutaj niebywale efektowne kino 7D. Ogromnym potencjałem, zwłaszcza jako atrakcje dla rodzin z dziećmi, wykazują się Muzeum Figur Woskowych oraz Park Miniatur Latarni Morskich, gdzie nie brakuje też innego rodzaju modeli. Nie trzeba specjalnie przypominać, że w wakacje co krok kuszą rozmaite restauracje, bary, salony gier i insze lokale.

Bardzo dobrze w Niechorzu odnajdą się także zwolennicy aktywnego wypoczynku. Do szeroko rozumianych sportów plażowych należy dodać jeszcze gęstą sieć szlaków pieszych i rowerowych (z gminnymi stacjami wypożyczania jednośladów “Rewal Bike System”) czy dający całe spektrum opcji, nowoczesny kompleks sportowy. W jego skład wchodzą m.in. korty tenisowe, skatepark czy kilka boisk do najpopularniejszych gier zespołowych. W pobliżu można też znaleźć kręgielnię.

Niechorze zapewnia istny ocean znakomitych atrakcji, dzięki czemu wypoczynek nad morzem jest jedną z wielu dostępnych opcji na relaks i zabawę. Zarówno w pełni lata, jak i w inne, nie tak oczywiste pory roku. W Niechorzu każdy znajdzie coś w sam raz dla siebie i swoich bliskich.