Pogorzelica

Pogorzelica – wspaniała na wypoczynek

Pogorzelica, jest to niewielkie miasteczko położone w gminie Rewal, w województwie zachodniopomorskim. To jedna z najbardziej wyjątkowych nadmorskich miejscowości. Wczasowicze mogą tu nie tylko wygrzewać się na pięknej piaszczystej plaży, ale też cieszyć oko wspaniałymi krajobrazami.

Na zachodniej stronie Pogorzelicy znajduje się jezioro Liwia Łuża, a po stronie wschodniej możemy obserwować zarastające jezioro Konarzewo. Liwia Łuża, to naturalny akwen przybrzeżny Bałtyku. Cały teren basenu wodnego i jego obrzeża znajdują się w rezerwacie ornitologicznym.  W jeziorze tym jest zakaz kąpieli.

Jak przystało na nadmorski kurort, odnajdziemy tu z pewnością restauracje, smażalnie ryb i budeki z goframi.  Jednocześnie Pogorzelica, to kapitalne miasteczko do przechadzek w naturalnym środowisku przyrody, gdzie można oddychać nieskazitelnie świeżym powietrzem.

Atrakcji tu nie zabraknie

Obowiązkową atrakcją w Pogorzelicy, jest zwiedzenie i przejażdżka jedyną w Europie Kolejką Wąskotorową. Wraz z całą infrastrukturą została ona niedawno odremontowana.  Wyjeżdża rano z Gryfic i cały dzień jeździ przez miasta: Trzęsacz, Rewal, Śliwin, Niechorze, Pogorzelica.  Postoje ma w ciekawych miejscach, a parowóz i starodawne wagoniki przenoszą nas w czasie.  Mówiąc wcześniej o Trzęsaczu warto tu zostać i zwiedzić ruiny gotyckiego Kościoła pw. św. Mikołaja na klifie, który ekscytuję swoją historią i legendą. Gdy jednak pogoda nie dopisze, a chcemy korzystać z wodnych atrakcji, warto wybrać się do aquaparku lub na basen. Znajdziemy tu baseny kryte, jak i zewnętrzne. Pośród czołowych atrakcji są między innymi: wodospady, basen solankowy, gejzery, jak i stanowiska wodne do masaży i jacuzzi.  Najmłodsi urlopowicze na pewno ucieszą się z placu wodnych atrakcji Wodna Dżungla, jak i z dwóch zewnętrznych zjeżdżalni o długości 60 i 130 m.

Pogorzelica – sprawdzone noclegi

Znajdziecie tu Państwo wiele różnych opcji noclegu, takie jak: hotele, apartamenty, kwatery prywatne, pensjonaty, czy domki letniskowe.
Wszystkie obiekty zlokalizowane w wspaniałym, obejmującym całą miejscowość sosnowym lesie.  Ci bardziej wymagający docenią na pewno stylowe jak i nowoczesne wnętrza w hotelach, czy apartamentach, jednakże nie brakuję tu również kameralnych miejsc dla urlopowiczów lubiących bliskość natury.  Na pewno znajdzie się tu nocleg dla każdego i na każdą kieszeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *