Pogorzelica

Chcesz odpocząć – odwiedź Pogorzelicę

Pogorzelica, to małe miasto położone w województwie zachodniopomorskim, w gminie Rewa. To jedna z najbardziej niezwykłych nadmorskich miejscowości.

Turyści mogą tu nie tylko relaksować się na przepięknej piaszczystej plaży, ale również cieszyć oko pięknymi krajobrazami.  Na wschodniej stronie Pogorzelicy, możemy oglądać zarastające jezioro Konarzewo, natomiast po zachodniej stronie leży jezioro Liwia Łuża. Liwia Łuża, to naturalny akwen przybrzeżny Bałtyku.

Cały obszar zbiornika wodnego i jego obręb mieszczą się w rezerwacie ornitologicznym.  W jeziorze obowiązuje zakaz pływania. Jak przystało na nadmorski kurort, znajdziemy tu jak najbardziej budki z goframi, restauracje jak i smażalnie ryb.  Równocześnie Pogorzelica, to kapitalne miejsce do spacerów w naturalnym środowisku przyrody, gdzie można oddychać krystalicznie świeżym powietrzem.

W Pogorzelicy i okolicach odnajdziesz wspaniałe atrakcje

Obowiązkową atrakcją w Pogorzelicy, jest oglądnięcie i przejażdżka jedyną taką w Europie Kolejką Wąskotorową. Łącznie z całą infrastrukturą została ona zrewitalizowana.  Rusza rano z Gryfic i przez cały dzień jeździ przez miejscowości: Trzęsacz, Rewal, Śliwin, Niechorze, Pogorzelica.  Zatrzymuje się w interesujących miejscach, a parowóz i stare wagoniki przenoszą turystów w klimat przeszłości.  Wspominając wcześniej Trzęsacz wskazane by było tu zostać i zwiedzić pozostałości gotyckiego Kościoła pw. św. Mikołaja na klifie, którego historia i legenda są intrygujące. Kiedy jednak pogoda nie dopisze, a chcielibyśmy korzystać z wodnych atrakcji, warto wybrać się do aquaparku lub na basen. Znajdziemy tu baseny kryte, jak i zewnętrzne. Pośród głównych atrakcji są między innymi: wodospady, basen solankowy, gejzery, a także stanowiska wodne do masaży i jacuzzi.  Najmłodsi turyści najbardziej ucieszą się z placu wodnych atrakcji Wodna Dżungla, a także z dwóch zewnętrznych zjeżdżalni o długości 60 i 130 m.

Sprawdzone noclegi – tylko tu

Jest tu  dużo różnych wariantów noclegu pogorzelica.pl , takie jak: domki letniskowe, hotele, apartamenty czy kwatery prywatne.  Wszystkie umiejscowione w pięknym, lesie sosnowym obejmującym całą miejscowość. Turyści bardziej wymagający jak najbardziej docenią nowoczesne jak i stylowe wnętrza w apartamentach czy hotelach, jednak nie brakuję tu również kameralnych miejsc dla osób lubiących bliskość natury.  Na pewno odnajdzie się tu nocleg dla każdego jak również na każdą kieszeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *